Zdeněk Pohlreich

Kdo by v dnešní době plné gastronomických akcí a televizních pořadů o jídle a receptech neslyšel o Zdeňkovi Pohlreichovi? Málokdo. Ale i tak si zde uvedeme nejzákladnější milníky autora knihy Česko vaří s Pohlreichem – Nejlepší večeře vašeho života!

V současné době je Zdeněk Pohlreich šéfkuchař, gastronom a moderátor úspěšných televizních pořadů a vaření (Ano, šéfe!, Na nože!, Šéf na grilu!, Vařte jako šéf, Česko vaří s Pohlreichem). V pořadu Ano, šéfe nám dokonce představoval pozadí restaurací – jejich „kuchyně“.

Je autorem i několika knih, které, jak jinak, jsou o vaření a vycházejí především z jím uváděných televizních pořadů.

A kde nabral tolik zkušeností? V roce 1986 emigroval, více jak rok strávil v Nizozemsku, které opustil po získání povolení do Austrálie, di Adelaide, kde se začal jako druhý kuchař, ale později se stal šéfkuchařem.

Po návratu prošel několika podniky v Praze, jako je hotel Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS nebo Marriott. Od roku 2010 provozuje svoje podniky Café Imperial a Divinis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm × 5 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>